נשמח לחזור אליך, נקודה ירוקה

הכנת דשא לחורף

בכל אזורי הארץ בהם אין קרה בחורף ניתן לקבל דשאים ירוקים כל החורף גם ללא שזרוע מינים של האזור הקר (כפי שנעשה במגרשי ספורט מדושאים). ניתן להשיג זאת בטיפול פשוט וזול יחסית. השגתי

הכנת דשא לחורף

רן פאוקר http://eco-garden.co.il/

בכל אזורי הארץ בהם אין קרה בחורף ניתן לקבל דשאים ירוקים כל החורף גם ללא שזרוע מינים של האזור הקר (כפי שנעשה במגרשי ספורט מדושאים). ניתן להשיג זאת בטיפול פשוט וזול יחסית. השגתי זאת אפילו במרכז רמת הגולן במין דשא קיקויו.


בעמידות לקור יש להבחין בין שתי קבוצות מיני דשא:
• מיני הדשא הקר , שבארץ משמשים כמעט רק לשזרוע חורפי במגרשי ספורט מדושאים. הם עמידים יחסית לקור ולעומת זאת "קשה" להם בקיץ.
• מיני הדשא החם, שהם מרבית מיני הדשא המשמשים לגידול מדשאות בארץ מתאימים לקיץ הישראלי, ובחורף רגישותם לקור שונה בין המינים והזנים.
• העמידות לקור בסדר יורד : קיקויו. זויסיה (גם בקבוצה זו הרגישות שונה בין הזנים). בת יבלית דרומית וצר גב "רגיל", צר- גב ננסי, פספלון נדני.
הטיפול מתחיל כחודש לפני הפסקת הגידול הנמרץ של הקיץ. כלומר, במחצית חודש ספטמבר במישור החוף וכ-3 -4 שבועות לאחר מכן בנגב.
• מרימים את גובה הכיסוח בכ- 0.5 ס"מ. הרמה זו תגן על שלוחות הדשא בפני הקור. כמובן שיש לזכור באביב לרדת בגובה הכיסוח כדי שלא נגיע ברבות השנים לשמים. להרחבה בנושא שינויים בגובה הכיסוח

• מדשנים בחנקן ובאשלגן . מי שפועל נכון ומשתמש במכסחה ממחזרת שמשאירה הכסוחת ואיתה המינרלים במדשאה, יסתפק בדישון של 3 ק"ג אמון גופרתי ל 100 מ"ר מדשאה. במדשאה הגדלה על חול או שלא מכסחים במכסחה ממחזרת יש לדשן במנה של 3 ק"ג דשן 20:20:20 ל- 100 מ"ר מדשאה. דשן זה מכיל חנקן, זרחן, אשלגן ומיקרו-אלמנטים. במדשאות גדולות עורכים בדיקות קרקע לפני הדישון על-מנת לקבוע את סוג והמינרלים ורמתם שרצוי להוסיף. בגני "נקודה ירוקה " אנחנו נוהגים לרשום את כמות הכיסוחים ותדירותם, שמצביעים על עוצמת הגידול, ועל-פי נתון זה מכוונים את הדישון.
הטיפול פשוט וזול ובמרבית המקרים המדשאה תישאר ירוקה בחורף.

פרסום ראשון :27/11/2013 09:33:21
עדכון אחרון :27/11/2013 10:05:37
גרסה להדפסה
עדכונים אחרונים
סיורי סוכות בגן הבוטני
הנכם מוזמנים לראות ולחוות
איך חזון של גן פורח על שפת מדבר הפך למציאות,
הסיורים יתקיימו בימים: שלישי ה- 25.9 וחמישי ה- 27.9 . סיור בוקר: 9:00 , סיור אחה"צ: 17:00
מחיר: 30 ₪ למשתתף, בהרשמה מראש. להרשמה ופרטים נוספים: 054-791-6602
6 שנות בצורת רצופות, יש למהר ולהשקות את עצי הגן
בדרום הארץ כבר שש שנות בצורת ברציפות. יש להשקות מיד לפחות 150 מ"מ. העצים מתי עוד לפני שרואים זאת. ראוי לעבור בגן ולבדוק האם לא דרושה תוספת השקייה בקטעים שונים של הגן.