נקודה ירוקה

מאמרים     טיפים     חדשות האתר     כל הקטגוריות
בקיץ האחרון יש שפע שריפות, חלקן על פני שטח גדול, ולא כל כך נעים לראות שדה שרוף.
להמשך לחץ כאן
על התפתחותו של ט"ו בשבט ממועד לקביעת תשלום מסים דרך הפיכתו לחג נטיעות בתקופת ראשית הציונות ועד שנהיה לחג הטבע ושמירה על הסביבה בימינו ועל מתי נכון לשתול צמחים בגינון.
להמשך לחץ כאן
באזורים שחונים יש לחסל את העשבייה, שמתחרה עם צמחי הגן על מעט המים שישנם. בבדיקה שערכנו בניר-עוז (לא פורסם) השווינו שני טיפולים:
להמשך לחץ כאן
יש ומבצעים עיצובי קרקע שיוצרים מדרונות תלולים. הקרקע במדרונות אלו עלולה להיסחף בחורף, ועלינו להגן עליה.
האיר הערות מועילות מנחם אגסי
להמשך לחץ כאן
= זיף-נוצה חבוי Pennisetum clandestinum
להמשך לחץ כאן
גן בוטני אקולוגי קיבוץ ניר-עוז
מאת רן פאוקר
באזורים בהם ישנן סופות אבק, המכסות את הצמחים באבק, שפוגם במראה האסתטי של הצמחים ישנה חשיבות רבה לצמחים שעליהם לא רואים האבק. כלומר, האבק לא מצטבר על עלוותם או בגלל צבע ומרקם העלווה הוא לא "נראה".
להמשך לחץ כאן
תכנון גנים ונוף חסכנים במים

חוברת בהוצאת רשות המיים
להמשך לחץ כאן
יש שרוצים לטעת עצים צעירים בגן קיים מבוסס. כלומר, ישנם כבר עצים בוגרים וקיים שפע צמחייה, כולם מתחרים עם העץ הצעיר על : אור, מים, מינרלים. במספר מינים קיימת בעיית אללופתיה מצד הצמחייה הקיימת כלפי העץ החדש. בכל המדדים האלו יד הצמחייה המבוססת על העליונה.
להמשך לחץ כאן
ידועה השפעתו החיובית של חיפוי בגן הנוי במניעת אידוי מים מפני הקרקע, במניעת הצטברות מלחים בפני הקרקע, ממתן טמפרטורות קרקע קיצוניות, מקטין בעיית עשבים רעים (= צמחים בלתי רצויים באתר), מקטין היווצרות קרום אטום למים בפני הקרקע כתוצאה ממכות של טיפות הגשם על הק
להמשך לחץ כאן
מתוך רצון לקבל כיסוי מהיר של השטח מרבית הגננים שותלים צמחים צפוף מדי. צמח שמגיע לקוטר של 3-2 מ' נשתל במרווחים של 1 מ' ו- 0.5 מ' מהמדרכה, התוצאה שתוך שנה הצמח מכסה את המדרכה ויש לגזום מספר פעמים בשנה לפינוי המדרכה. פעולה זו היא בזבוז משאבים וגם מכערת א
להמשך לחץ כאן
סך הכל 65 מאמרים
1  2  3  4  5  6  7